Q:

Which is the best but?$12.60 for 7 bottles of juice.$10.98 for 6 bottles of juice.$18.10 for 10 bottles of juice.$16.38 for 9 bottles of juice.

Accepted Solution

A:
12.60 / 7 = $ 1.80 per bottle
10.98 / 6 = $ 1.83 per bottle
18.10 / 10 = $ 1.81 per bottle
16.38 / 9 = $ 1.82 per bottle

best buy (cheapest) is : $ 12.60 for 7 bottles <==